GÜVENÇ AÇIKLADI, YILMAZ CEVAP VERDİ

Ayrıntılar

      Yerel seçimler sonrasında belediye başkanı seçilen isimler, devraldıkları belediyelerin borçlarını açıklamaya devam ediyor. AK Parti’den Yeniyer Belediye Başkanı seçilen Burhan Güvenç, görevi devraldığı AK Partili Osman Yılmaz’dan kalan borcu açıkladı. Güvenç, Yeniyer Belediyesi’nin 2 milyon lira borcu olduğunu söyledi. Vatandaşlar tarafından Belediye’nin borcunun sürekli sorulduğunu hatırlatan Burhan Güvenç, “Belediyenin iller bankasına olan borcu 1 milyon 16 bin lira, SGK’ya olan borcu 940 bin lira, icralık olan kum ocağı ile mazot borcu ile birlikte toplamda 2 milyon lira borcumuz bulunmakta” dedi.
       Osman Ylmaz cevap verdi;
      Eski Belediye Başkanı Osman Yılmaz, Yeni Belediye Başkanı Burhan Güvenç’in açıklamalarına cevap verdi. Yılmaz, Belediye’nin borcunun kendisinden önceki başkanın borcu olduğunu söyledi.
      Kendisinin devraldığı borcu ilan etmediğini dile getiren Osman Yılmaz, “Belediye’nin kasasında 190 bin lira para bıraktım. 5 yıldır borç ödedim ancak böyle mazerete sığınmadım. Çünkü çalıştım halkımız bunu gayet iyi biliyor. Ayrıca Yeniyer Belediyesi'nin esnaf ve piyasaya bir kuruş borcu yoktur. Dönemime ait ne mazot borcu, nede icralık borç vardır. Varsa borcun hangi döneme ait olduğunun belgesin de paylaşırlarsa iyi olur. Ayrıca hesabını veremeyeceğim  hiç bir işim yoktur. Yaptığım işin vebalini iyi biliyorum. Bu işin kul hakkı olduğunu bilenlerdenim. Beni aday yapan siyasi partiyi de, beni seçen halkı da kendimi utandıracak hiç bir şeye bulaşmam” diye konuştu
 

   

HAVA DURUMU  

   

Facebook'ta Paylaş  

primi sui motori con e-max.it
   

ZİYARETÇİ SAYISI  

   

HAZIRLAYAN  

Bayram EROL
Özgeçmişim
   

İLETİŞİM ADRESİ  

   
Bu sitenin tasarımı Ahmet EROL tarafından yapılmıştır ve Sitemiz 18.12.2007 tarihinde yayına başlamıştır.