RÜŞTÜ HOCA'NIN ALBÜMÜNDEN

Ayrıntılar

     Uzun yıllar Ahmetfakılı İlkokulu’nda görev yapan Rüştü Kılıç Hoca, fotoğraf albümünün Ahmetfakılı ile ilgili bölümünü bizimle paylaştı. Fotoğraflar sitemizin FOTOĞRAF ALBÜMÜ sayfasının RÜŞTÜ KILIÇ’IN ALBÜMÜNDEN alt sayfasına eklenmiştir. 

     Rüştü Hoca ile yapmış olduğumuz son görüşmede bizlere şu açıklamalarda bulundu:

     “29 Eylül 1977 yılında Ahmetfakılı İlkokulu’da göreve başladım. 18 yıl Ahmetfakılı’da görev yaptım. Yüzlerce öğrenci yetiştirdim. Onlarca aile ile dostluk kurdum. Hayatımın önemli bir bölümünü burada yaşadım.1995 yılında Ahmetfakılı’dan ayrıldım. Yozgat Merkez Mehmet Akif İlkokulunda 16 yıl görev yaptım. 2012 yılında bu okuldan emekli oldum.

     Ahmetfakılı’da göreve başladığımda Hacıka (Hacı Arısoy) muhtardı. Birlikte çalıştık. Anılarımız oldu. 2 yıl köyün elektrik faturalarını ve tarlalarını yazdım. Ortaokul açılması için birlikte dilekçe verdik. İlkokulun bir sınıfını ortaokul yaptık. 6 aya kadar müdür vekilliği görevini yürüttüm.”

     Yozgat’ta 20 aile olduk. Eski öğrencilerimle zaman zaman görüşüyorum. Köyümüzdeki, İstanbul ve Ankara’da ki hemşerilerimizle irtibatı kesmedim.

     Bütün hemşerilerimize hakkımı helal ediyorum. Sizlerin de helal etmesini istiyorum. Allah’a ısmarladık.

   

HAVA DURUMU  

   

Facebook'ta Paylaş  

primi sui motori con e-max.it
   

ZİYARETÇİ SAYISI  

   

HAZIRLAYAN  

Bayram EROL
Özgeçmişim
   

İLETİŞİM ADRESİ  

   
Bu sitenin tasarımı Ahmet EROL tarafından yapılmıştır ve Sitemiz 18.12.2007 tarihinde yayına başlamıştır.